Traktory ZETOR > Zetor Forterra HD

Zetor Forterra HD

Novinkou Zetoru pro rok 2014 je nová modelová řada traktoru Zetor Forterra HD. Oproti svým předchůdcům přináší řadu novinek a vychytávek, která navazují na technická řešení HSX. Poskytne především vyšší výkon, bezpečnost a pohodlí. Jde dál i co se týče designových prvků. Spolu se svým předchůdcem Zetor Forterra HSX patří ke špičce toho, co trh traktorů nabízí.

 

Vyšší síla - odolnost - efektivita - to je nová modelová řada traktoru Zetor Forterra HD.

 

Specifikace traktoru Zetor Forterra HD

Motor traktoru

Traktory Forterra HD jsou vybaveny úspornými čtyřválcovými 16ventilovými motory Zetor, které podobně jako u modelu Zetor Forterra HSX vynikají velmi nízkou měrnou efektivní spotřebou paliva. Traktor Forterra HD 150 využívá řadové vstřikovací čerpadlo s elektronickou regulací. Ve srovnání s mechanickým regulátorem má lepší spotřebu paliva a optimalizovaný průběh točivého momentu.

Převodovka traktoru

Převodovka nové modelové řady traktoru je plně synchronizovaná mechanická s třístupňovým automatickým násobičem a třiceti rychlostními stupni pro jízdu vpřed i vzad.

Hydraulika traktoru a PTO

Novinkou je přídavný 4-sekční rozvaděč hydrauliky s elektrohydraulickým ovládáním. V kombinaci s použitím závěsoviny kat. III, můžete vybírat z širokého spektra agregací. Aby byla práce na poli ještě jednodušší, je traktor Forterra HD vybaven souvraťovou automatikou. V případě tohoto modelu došlo k navýšení  přenosu výkonu předního vývodového hřídele na 90 kW, díky čemuž máte možnost efektivnějšího využití agregací. Spojka zadního vývodového hřídele je vybavena zpětnovazebním řízeným rozběhem. Touto cestou je dosaženo snadnějšího a komfortnějšího spouštění a spojka je tak méně mechanicky zatížena.

Kabina traktoru

Největší novinkou modelu traktoru Zetor Forterra HD je ergonomicky tvarovaný multifunkční panel s ovládacími prvky. Najdete ho na pravé straně, což umožňuje řidiči mít vše důležité rychle po ruce - od ovládání hydrauliky až po aktivaci souvraťové automatiky. Ovládání je maximálně intuitivní a pohodlné.

Náprava traktoru

Větší únosnost traktoru je podpořena zesílením skříně rozvodovky. Rozšířena byla také zadní náprava o 226 mm pro rozchody 1 800 - 2 000 mm. Forterra HD je těžší, zato stabilnější a odolá větší zátěži na tříbovovém závěsu. Přední hnaná náprava obsahuje 100% uzávěrku diferenciálu. Na přání je možné přidat odpružení PHN. V kombinaci s odpruženou kabinou je jízda v tomto modelu ještě komfortnější než dříve. Prodloužení rozvoru na 2 720 mm zajišťuje ideální rozložení hmotnosti traktoru a zároveň vysokou stabilitu, která je pro efektivní práci nezbytná.

 

Další výbava traktoru na přání:

  • alternativní kombinace předních a zadních kol,
  • přední vývodový hřídel s ot. vpravo a vlevo,
  • alternativní přední a zadní závaží,
  • hydraulické brzdy přívěsu,
  • přední tříbodový závěs,
  • uhlíkové filtry,
  • autorádio,
  • výstražný maják,
  • alternativní sedadla řidiče,
  • vzduchový sedák.

 

Přečtěte si více informací v prospektu - TECHNICKÁ SPECIFIKACE.

Hledej náhradní díly:

Rychlý kontakt

Sídlo a sklad
Popovice 17, Rajhrad

+420 547 230 354
kubikzetor@kubikzetor.cz

Novinky e-mailem:

Buďte první, kdo bude vědět o našich novinkách a akcích.

Kubík zetor Kubík zetor